На ЮУАЕС завершено інспекційну перевірку Держатомрегулювання України

На Южно-Українській АЕС завершено інспекційну перевірку Держатомрегулювання України (ДІЯРУ) щодо дотримання вимог ядерної безпеки та захищеності атомної станції. Плановий інспекційний захід проходив з 16 по 20 вересня.

Тижневе інспектування включало вивчення документів, бесіди з фахівцями, обхід території та відвідування контрольованої зони АЕС. Зокрема, представники ДІЯРУ ознайомилися з перебігом робіт з перевантаження ядерного палива на першому та третьому енергоблоках, відвідали вузол свіжого палива, щит радіаційного контролю та інші об’єкти.

У числі напрямків перевірки були дотримання вимог, зазначених у ліцензії на експлуатацію ядерної установки на майданчику ВП ЮУАЕС, дотримання вимог з ядерної та радіаційної безпеки під час впровадження Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій, використання досвіду експлуатації та впровадження коригуючих заходів з його урахуванням. Окрему увагу було приділено питанням поводження зі свіжим та відпрацьованим ядерним паливом, з радіоактивними відходами (РАВ), а також заходам з мінімізації утворення РАВ, стану радіаційної безпеки та радіаційного захисту. Важливим напрямком перевірки була й оцінка стану системи фізичного захисту АЕС.

Результати інспекції викладено в підсумковому акті. Узагальнюючи висновки тижневої роботи, голова комісії директор Департаменту з питань безпеки ядерних установок – заступник Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Борис Столярчук зазначив: «Я би хотів зауважити, що радіаційна та ядерна безпека Южно-Української АЕС на прийнятному рівні. Основні показники, що характеризують  надійність роботи атомної станції, а також захисних бар’єрів – у межах норм і правил. Є окремі зауваження, та ці зауваження такі, що вирішуються в робочому порядку. Маю зауважити також, що в кінці року на Южно-Українській АЕС буде організовано інспекційне обстеження перед продовженням терміну експлуатації енергоблока №3. Тож нашу інспекційну перевірку можна розцінювати як свого роду тренування. Є два місяці, щоб виправити недоліки, які будуть вказані в нашому акті. Так що планова робота продовжується. Будемо працювати, і Южно-Українська АЕС, і ми».

19.9.2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *