Китайська корпорація JNPC зацікавлена в можливостях Центру підготовки ремонтного персоналу ЗАЕС

2-3 квітня на Запорізькій АЕС перебували представники цзянсунської ядерної корпорації «JNPC» – Гуу Зіцзянь та Лю Конлянь. Головним предметом їх зацікавленості, з перспективою подальшої співпраці, став Центр підготовки ремонтного персоналу НТЦ ЗАЕС. Саме з можливостями унікального тренажерного комплексу та існуючими програмами підготовки ознайомлювалися колеги-енергетики з Китайської народної республіки.

Участь в робочій зустрічі взяли директор департаменту міжнародних програм Леонід Беньковський та директор дирекції з підготовки персоналу ДП «НАЕК «Енергоатом» Сергій Попов.

Відкриваючи нараду генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець привітав гостей, довів їм актуальну інформацію щодо потужності атомної станції, її основних технологічних характеристик. «Я вітаю вас в навчально-тренувальному центрі ЗАЕС, який займається підготовкою ремонтного, оперативного та іншого персоналу. Ви особисто зможете ознайомитися з його можливостями, зокрема, з потенціалом тренажерного комплексу, поспілкуватися з фахівцями, які нададуть відповіді на всі ваші питання», – зазначив Олександр Анатолійович.

Спільні дії над налагодженням подальшої співпраці між двома компаніями дійсно виявилися плідними, а програма – доволі насиченою. Вона складалася не лише з нарад, а й з докладної презентації можливостей центру підготовки ремонтного персоналу, відвідування його лабораторій. І, як підкреслив начальник НТЦ Дмитро Сухоставець, зацікавленість представників КНР не випадкова.

Китайським колегам запропонували конкретні дії, які складалися з теоретичного та практичного курсів. І саме задля того, аби обговорити нюанси, сформувати комерційну пропозицію, представники цзянсунської ядерної корпорації приїхали знову. Цього разу вони ставили цілком конкретні запитання, окреслили свої потреби. Зокрема, на даному етапі їх цікавить підготовка переважно ремонтного персоналу.

Результатом дводенної спільної роботи став протокол зустрічі та розроблена програма конкретних дій, які найближчим часом будуть обговорюватися безпосередньо в Енергоатомі. До середини червня від колег з КНР мають надійти конкретні технічні вимоги щодо навчання з кожного курсу. А до кінця грудня заплановано укласти контракт. Тож, безпосередньо навчання розпочнеться в 2020 році.

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об’єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 році, третій – в 1986 році, четвертий – в 1987 році, п’ятий – в 1989 році, шостий – у 1995 році.

30.3.2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *